Aydın
DOLAR32.1885
EURO34.998
ALTIN2497.9
Şahin Yıldırım

Şahin Yıldırım

Mail: [email protected]

KADINLAR BALKONLARA

KADINLAR BALKONLARA

 

On Kasım bizim için saygıda kusur etmediğimiz ve etmeyeceğimiz günlerin başında geliyor. Atatürk’ün aziz hatırasına yakışacak bir günü ona layık bir şekilde geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Kendini Türk vatandaşı olarak gören herkesin Atatürk’e hiç değilse yılda bir gün gereken saygıyı, özeni göstermesi herkesin boynunu borcudur, en çok da kadınların.

Kadınlar Atatürk sayesinde birçok hak ve özgürlükleri elde ettiler. Atatürk sayesinde özgür birer yurttaş oldular. Onun sayesinde Avrupalı kadınlardan önce Avrupalı oldular.  Öyleyse Atatürk’e olan vefa borcumuzu ödemenin tam da sırasıdır 10 Kasım haftası.

Atatürk’ün çağdaş kadınları balkonlara çıkmalı. Bu on Kasım haftasında bütün balkonlarımız kadınlarımız tarafından Atatürk posterleri ve Türk bayrağı ile süslenmeli.  Her balkonda bir çift mavi göz gelip geçen herkese bakmalı.

Kadınlarımız bu hafta en az bir kez çocuklarına Atatürk’ü anlatmalı. Hiç değilse bir kez Atatürk’ü neden sevdiğimizi çocuklarımıza söylemeliyiz. Ama bunu yine en çok kadınlar yapmalı. Çünkü bütün çocuklar babalarından çekinir, annelerini severler. Çünkü bütün çocuklar herkesten çok annesine inanır, ona güvenir.

Bütün kadınlar bu on kasım haftasında en az bir kez Atatürk’ün sevdiği şarkılardan birini dinlemeli ve onunla bir gönül bağı kurmalıdır.

Bütün anneler bu hafta Atatürk’teki, çok az bilinen, hayvan sevgisini araştırıp bunu bir akşam yemeğinde, sofrada bulunan herkese anlatmalıdır.

Bütün anneler Atatürk’ün annesini ne kadar çok sevdiğini ve annesinden ne kadar ayrı kaldığını anlatmalılar.

Anneler, bir akşam sofrada Atatürk’ün sevdiği yemeklerden pişirin ve bunu sofradaki herkese söyleyin.

Anneler, Atatürk’e olan vefa borcunuzu ödemek için en güzel fırsat budur, bunu değerlendirin ve ona olan vefa borcunuzu onunla ilgili küçük bir şey yaparak ödemeye çalışın.

Bu hafta hiç değilse sadece bir kez Atatürk’ün neden sevdiği insanlara çocuk diye hitap ettiğini anlatın.

Bütün kadınlar, Atatürk’ün yüzlerce güzel özelliklerinden birini bir kez anlatın, onu hatırlayın.

Bütün kadınlarımız, hiçbir şey yapamasalar bile sadece şu soruyu sorup kendileri cevap vermeye çalışsın:

Atatürk olmasaydı bugün hangi konumda ve nasıl olurduk?

Bu soruya cevap verdiğinizde Atatürk için de bir şey yapmış olacaksınız zaten.

İyi haftalar, keyifli okumalar diliyorum.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar