Aydın
DOLAR32.2143
EURO34.9959
ALTIN2498.4
Sedat Gürbüz

Sedat Gürbüz

Mail: [email protected]

Hikmet Ağabeyi Severim, Küçük Düşürmeyin

Hikmet Ağabeyi Severim, Küçük Düşürmeyin

 

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ağabeyim 'Kılıçdaroğlu Efeler’de ki usulsüzlükler için inceleme başlatacağının sözünü verdi' başlıklı haberimizin üzerine; ‘Bazı haber sitelerinde çıkan Efeler İlçe Mahalle Delege Seçimleri ile ilgili haberler gerçekleri yansıtmamaktadır.Mahallelerde yapılan delege seçimlerimizde tüzük ve yönetmeliğimize aykırı bir durum söz konusu değildir. Tüm ilçelerimizde yapılan delege seçimlerimiz parti hukukuna uygun bir şekilde devam etmektedir. 

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.’ diye bir açıklama yaptı.Üzülerek okudum açıklamasını…

Benim için ağabeylik sıfatının değeri, paha biçilemez. Hikmet Saatçi bu partinin ağabeyidir.Parti için harcadığı emek tartışmaya kapalıdır.Ama ya yanlış yönlendiriyorlar ya da Hikmet Ağabeyimden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından 23 Haziran 2023 tarihinde Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre ve Genel Sekreter Neslihan Hancıoğlu tarafından imzalı İl Başkanlıklarına gönderilen ‘ İlçe Kongresi Delege Seçimlerinin yapılması’ konulu genelgeyi gizliyorlar. 

Hikmet Ağabeyim, son il başkanı Ali Çankır’ın istifasından sonra dışarıdan atama ile İl Başkanlığı görevine atandı. Sanırım seçimle gelen il yöneticileri,Hikmet Ağabeyimin atama ile dışarıdan görevlendirilmesini sindirememiş ki ağabeyimden evrak saklıyorlar.Yanlış yönlendiriyorlar. Hikmet Saatçi parti için büyük değerdir.Kimse oyunlarına onu alet etmesin. İl başkanlıklarına gönderilen genelgede açık açık yazıyor efendim; İlçe kongresi delege seçimlerinin tamamı, aynı gün ve aynı yerde YAPILMAYACAK; her muhtarlık bölgesine UYGUN OLAN YERLER ve denetime uygun tarihlerde yapılacaktır. Seçimlerin ŞEFFAF biçimde yapılması örgütün en önemli görevidir. Seçimler duyurulan yerlerde ve saatlerde üyelerin katılımı sağlanarak yapılacaktır. Seçimlerde birden fazla kisinin bir araya gelip liste halinde oylamaya katıldıkları yerlerde her listenin bir temsilcisinin seçimi TAKİP ETMELERİ SAĞLANMALIDIR.’

Sayın il başkanım değerli ağabeyim Hikmet Saatçi, sana değer veriyorum ve içimizde il başkanı olacak adam mı yoktu da dışarıdan atama yapıldı diye serzenişte bulunan il yöneticilerinin sizden gizlediği CHP Efeler İlçe Başkanlığı’nda ki olaylardan sizi haberdar etmek istiyorum.

Bu güne kadar gerçekleştirilmeye çalışılan, katılımın ve oy kullanmanın oldukça düşük olduğu mahalle delege seçimleri ilçe binasının 18 m2’lik salonunda gerçekleşiyor.

Çeştepe mahallesi’nin Ramazan Paşa Mahallesi’yle arasındaki mesafe ne kadar biliyormusunuz? Acaba ilçe Başkanı Polat Bora Mersin’i Çeştepe’de bıraksanız yürüyerek parti binasına gelebilir mi?

Efeler Mahallesi’ndeki yüzme havuzunda bıraksanız, parti binasını bulabilir mi? Niye parti üyelerinin ayağına gidilmiyorda, parti tabanını ayağına çağırıyor hiç anlam veremiyorum. Bu zamana kadar gerçekleşen seçimlerde de hep sarı zarf kullanıldı ama bu seçimlerde liste ile aynı renk beyaz zarf kullanıldı.Yine hatırlatmak isterim Hikmet ağabeyime Çanakkale Çan CHP delege seçimlerinde beyaz zarf kullanıldığı için seçimler iptal oldu.

Seçimlerin gerçekleştiği ilk gün Mavi Listenin temsilcisinin sandık başında bulundurulmayacak kararı veren Polat Bora Mersin açıklama yapmış, ‘İlk düğmeyi yanlış iliklediler.’ diye… Başkanım inanın çok güldüm Mersin fermuarı açık geziyor…

Gönderilen genelgeyi, bir yöneticinize gönderdim başkanım umarım size ulaşırtırırlar. Sizde yaptığınız doğruyu yansıtmayan açıklamadan dolayı hem kamuoyundan hemde parti üyelerinizden özür dilersiniz… 

Makale Yorumları

  • Eray26-07-2023 02:48

    Parti ve partileri soğutmaktan başka, kendi istikbali doğrultusunda hareket edilmesinden başka hiç bir işe yaramayacak bu parti! Bu düzen değişmeli, yüksek sesle DEĞİŞİM denilmeli.. bu kafayla iktidar olamayacağız..! Atama ile gelen atılarak gider..! Karşıyız.. Delege sistemi çalışmayacak ise kaldırın tüzüğü

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar